Товариство лісівників України

Новина


15
чер

Досвід ДП "Ліси України" поширений на всіх лісокористувачів

Кабмін запровадив обов’язкову фотофіксацію деревини при її транспортуванні.
Ще минулого року ДП «Ліси України» почали додавати у товарно-транспортні накладні (ТТН) фото завантажених на автомобілі колод.
Запроваджений завдяки Міністерству захисту довкілля та природних ресурсів України і Державному агентству лісових ресурсів України пілотний проєкт мав запобігти схемам із підміною бирок, коли декілька партій деревини намагалися вивезти за однією ТТН.
Одночасно фотофіксація допомогла протидіяти і схемам із заниженням класу якості деревини. Наші експерти постійно моніторять завантажені у систему фото, порівнюють із даними у ТНН, оцінюють коректність визначення класу. 
У випадку виявлення порушень або зловживань, призначається перевірка, залучається внутрішня безпека підприємства.
Кожен день на нашому підприємстві реєструється близько 3,5 тис. ТТН. Моніторинг дав можливість посилити контроль процесами на місцях, вчасно виявляти незаконні оборудки.
Запровадження системи фотофіксації відбувалося непросто. Дехто з наших співробітників робив вигляд, що не розуміє, навіщо це потрібно. Були випадки відвертого саботажу. 
Але сьогодні система працює і дає результат. Дякую за підтримку Міністру Руслану Стрільцю та голові Держлісагентства ВІктору Смалю. Завдяки нашій спільний командній роботі відбувається реальна детінізація лісової галузі.