Товариство лісівників України

Новина


05
бер

До 90-річчя від дня народження Анатолія Васильовича Цилюрика

У Національному університеті біоресурсів і природокористування України (м. Київ) відбулась всеукраїнська науково-практична конференція "Сучасний стан, проблеми, головні завдання та перспективи відтворення і захисту лісів в умовах зміни клімату" з нагоди 90-річчя від дня, народження доктора біологічних наук, професора, академіка ЛАН України, член-кореспондента УААН Анатолія Васильовича Цилюрика.
На запрошення організаторів конференції, Держлісагентство разом із ДСЛП "Київлісозахист" прийняли безпосередню участь та презентували доповіді на теми "Лісозахист в Україні - виклики сьогодення" та "Практичний досвід ДСЛП" Київлісозахист" щодо лісопатологічного моніторингу лісових екосистем".
Під час конференції ми мали можливість ознайомитись з доповіддю "Життєвий шлях професора, академіка, педагога, талановитого організатора, життєлюба і добродара А.В.Цилюрика (доповідач Маурер В. М. - професор кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій). Доповідь професора Маурера була сповнена приємних спогадів і складалось враження, начебто він знову переживає приємні робочі моменти та прості людські відносини.
Завідувачка кафедри лісівництва Пузріна Н. В. виступила з доповіддю "Внесок професора А. В. Цилюрика в розвиток лісозахисту".
У конференції також прийняв участь доктор сільськогосподарських наук Національний лісотехнічного університету (м. Львів) Крамарець В. А. з презентацією "Соснові та ялинові ліси Західної України в контексті кліматичних змін та збільшення антропогенного навантаження". Співдоповідачем в онлайн форматі був директор ДСЛП "Львівлісозахист".
Глобальні зміни клімату, які проявляються у динаміці зростанні температур повітря, зменшенні або несбалансованості опадів, особливо в літній період та в інших ознаках, суттєво впливають на динаміку популяцій шкідливих видів комах, які здатні формувати спалахи масового розмноження. Про деякі нюанси ланцюга клімат-комаха розповіла головний науковий співробітник відділу ентомології, фітопатології та фізіології УкрНДІЛГА ім. Г. М. Висоцького Мєшкова В. Л.
Видатний фітопатолог, який був автором багатьох навчальних підручників, зробив значний внесок у лісову галузь в напрямку захисту лісів, був настільки простим в спілкуванні з колегами, студентами, аспірантами та багатьма іншими, що слухаючи доповіді тих, хто його знав, дивуєшся - скільки добра і теплих спогадів залишила людина, яка дуже ЛЮБИЛА ЛІС.
Найвищий ступінь поваги до людей від Анатолія Васильовича - "Слухай, старий....."