Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


05
кві

До 100-річчя видатного лісівника, Міністра лісового господарства УРСР у 1980-1987 роках Василя Байтали

5 квітня 2022 -го виповнилося 100 років від Дня народження Василя Дем’яновича Байтали – Міністра лісового господарства УРСР у 1980-1987рр., депутата Верховної Ради УРСР 10—11-го скликань
   І саме у квітні, точніше 1 квітня мав стартувати І етап Всеукраїнського конкурсу  дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв, який щорічно проводить Товариство лісівників України і у 2022-му році він присвячений 100-річчю від  дня народження Василя Дем’яновича Байтали. На жаль, війна внесла свої корективи у плани Товариства лісівників, які і у плани всіх українців, тому ми вирішили конкурс дослідницьких робіт випускників учнівських лісництв перенести на час після перемоги і він буде присвячений пам’яті Василя Байтали.
   А сьогодні не можемо не згадати про людину, яку  називають гордістю нації,  ім’я якої внесено до золотого фонду лісового господарства України. Це  Василь Дем’янович Байтала,  Міністр лісового господарства УРСР  у 1980-1987рр., про 100 – річчя якого  сьогодні згадує лісівнича спільнота.
   Народився  Василь Дем’янович у селі Пеньківка Ямпільського повіту Подільської губернії, тепер Шаргородського району на Вінниччині в селянській родині.
   Перед війною,  у 1939 році закінчив Жмеринську середню школу  і вступив до  Київського  лісогосподарського  інституту, де навчався до початку війни –1941-го року, а продовжив навчання у Воронезькому лісогосподарському інституті, де і одержав у 1944 році диплом з відзнакою інженера лісового господарства.
   У 1944 -му розпочав свою трудову діяльність старшим лісничим а згодом став  і директором Старокостянтинівського лісгоспу Кам’янець-Подільської області.
   У 1951—1957 роках — директор Лубенського лісового технікуму та за сумісництвом директор Лубенського навчально-дослідного лісгоспу Полтавської області.
   У 1957—1966 роках — начальник управління лісових культур, начальник управління лісорозведення і відновлення лісів Головного управління лісового господарства і лісозаготівель Міністерства сільського господарства УРСР.
   У 1966—1980 роках — 1-й заступник міністра лісового господарства УРСР.
   У січні 1980 — 29 квітня 1987 року — міністр лісового господарства УРСР.
   З 1987 року — радник Президії Академії наук Української РСР з питань лісу; старший науковий співробітник Інституту географії НАН України.
   Начальник Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства Бондар А.О.  так згадує Василя Дем’яновича Байталу: «У 1985 році мене призначили директором Іллінецького держлісгоспу і я вперше проходив співбесіду у Міністра Байтали В. Д. Розмову з ним пам’ятатиму все життя! Умів він спілкуватися, підбадьорити, розумів людей.  Байтала В.Д. - легенда лісового господарства. Батьки, рідна вінницька земля дали йому природній розум, працьовитість, організованість, наполегливість, цілеспрямованість. Він добре знав улюблену лісівничу роботу, мислив стратегічно, бачив чітку перспективу лісового господарства України…»
   На батьківщині видатного лісівника, Міністра лісового господарства УРСР у 1980-1987рр. Василя Байталу пам’ятають і шанують.
   Так з нагоди 100-річчя від дня народження Байтали В.Д. у ДП «Жмеринський лісгосп» відкрито пам’ятний знак з меморіальною дошкою, проведено акцію «100 дубів – в день 100-річчя». випущено книгу «Вінниччина – батьківщина Міністра Байтали».
Василя Дем'яновича любили, поважали і цінували колеги, і він з повагою ставився до кожної людини, працював задля розвитку лісової галузі.

Пресслужба ТЛУ
з використанням матеріалів Вінницького ОУЛМГ