Товариство лісівників України

Новина


08
кві

День лісу в Колодяжненській громаді

На базі Центру позашкільної освіти Колодяжненської сільської ради відбувся юннатівський форум. Він об’єднав дітей ЗЗСО, місцеве самоврядування, екологів, науковців, лісівників і митців!
   Захід пройшов з метою привернення уваги до проблем збереження лісів та їх охорони, а також виховання у дітей та дорослих відповідального ставлення до природи та навколишнього середовища.
   Цей зліт юннатів Колодяжненської громади відкрив заступник директора ВОЕНЦ Володимир Пшибельський. Привітав учасників і голова Колодяжненської сільської ради Віталій Кашик. Подякував усім захисникам за можливість бути разом, навчатися, святкувати День лісу. При цьому зазначив, що цей захід відбувається в рамках підписаного меморандуму з ВОЕНЦ. Вітання від керівників лісогалузі і Товариства лісівників України передав юннатам член Ради облорганізації ТЛУ Сергій Цюриць. Він розповів про хід реформи, Меморандум про співпрацю ТЛУ і ДП «Ліси України», запевнив, що лісівники й надалі підтримуватимуть учнівські лісництва та гуртки екологічної освіти. Про весняні клопоти лісівників, Президентську програму «Зелена країна» і профорієнтаційну роботу з учнівською молоддю розповіли лісничі Ковельського та Скулинського лісництв ДП «Ковельське ЛГ» Микола Кузнецов та Леонід Лисюк. Інфо-коучинг «Обери свій шлях» провів для дітей заступник декана факультету аграрних технологій та екології Луцького національного технічного університету Юрій Шимчук. А ще були майстер-класи «Смаколики для птахів», «Лісові фоторепортери» та тренінг «Лідерство – запорука майбутнього», які провели педагоги ВОЕНЦ Ірина Стрільчук, Юлія Терещук,  заступник редактора «Волинської газети» Сергій Цюриць.
   Профорієнтаційна бесіда, майстер-клас, психологічний тренінг,  президентська акція «Посади дерево», патріотичний флешмоб – ось цим усім і жили школярі й дорослі того дня.
   В умовах реалій сьогодення такий захід – це справжня розкіш! Прекрасна погода, жодної повітряної тривоги, позитивний настрій учасників. Окрім змістовного спілкування, радісних емоцій були розвішені годівнички, які презентував ВОЕНЦ, у рамках акції президента України «Зелена країна» висаджено 20 колоновидних туй та 20 кущиків самшиту на території Колодяжненського садочка. А голова Волинського відділення Українського фонду культури Геннадій Сарапін представив колекцію пленерних робіт художників України.
   Господарі подякували колективу ВОЕНЦ, зокрема його директорці Валентині Остапчук та заступнику директора Володимиру Пшибельському, сільському голові Віталію Кашику, начальниці УГС Лілії Осіпчук за значний вклад у розвиток позашкілля в Колодяжненській громаді, начальнику Поліського лісового офісу ДП «Ліси України» Олександру Кватирку та голові обласної організації Товариства лісівників України Олександру Рибчинському, а також лісівникам Ковельського та Скулинського лісництв, керівництву ДП «Ковельське ЛГ» за надані саджанці та підтримку Скулинського шкільного лісництва, голові Волинського відділення українського фонду культури, директору музею-садиби ім. Самійла Підгірського за представлену виставку картин Волинських пленерів, представникам ЛНТУ за змістовну профорієнтаційну роботу, діткам та їх наставникам за активну участь у заході!
   – Маємо надію, що такі заходи на базі нашого центру стануть традиційними і ми реалізуємо ще не один спільний проєкт! – наголосила керівник Центру позашкільної освіти в селі Колодяжне Мар’яна Журавель).
Юннатівський форум завершився флешмобом «Буде Мир». А ще були спільні фото, спортивні розминки і обмін емоціями.

Юлія БОНДАРЕНКО,
методист відділу екології ВОЕНЦ.
Фото Сергія ЦЮРИЦЯ