Товариство лісівників України

Новина


04
жов

Цифровізація українських лісів завдяки допомозі ПРООН

Історична подія для лісової галузі України. Підписаний меморандум з UNDP Ukraine (Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй). Україні обіцяна значна підтримка у диджиталізації лісової галузі. Крім того, завдяки UNDP в Держлісагентстві буде створений технічний офіс, який почне займатись підготовкою документації для залучення коштів основних світових донорів. А це відкриває можливості для залучення масштабних інвестицій також в інші перспективні напрямки розвитку.
Чому нам вирішили допомогти? По-перше, це проактивна позиція моїх колег, які неодноразово звертались до UNDP Ukraine та інших партнерів з пропозиціями співробітництва. По-друге, за останні півтора року Держлісагентство запустило низку інноваційних проєктів з диджиталізації, які дійсно варті підтримки. Адже цифровізація – це не просто якісний облік та детінізація ринку, це безпека і зменшення ризиків лісових пожеж, що є питанням глобального масштабу. По-третє, наші міжнародні партнери позитивно оцінили намір України провести реформу галузі за європейським зразком та готові надавати допомогу на цьому шляху.
Що плануємо у напрямі диджиталізації?
Перш за все варто згадати, що за останній час в Україні відбулась революція щодо можливості збору інформації про ліс. Наприклад, наприкінці минулого року ми почали проводити аналіз різноспектральних космічних знімків, які визначають "маску" лісу. Програмне забезпечення визначає межі територій, вкритих деревами, формує контури лісових насаджень. Космічна зйомка дала можливість визначити площу та стан самозаліснених ділянок, яких лише у Житомирській області знайдено 180 тис. гектарів. Нещодавно Верховна Рада ухвалила чергові законодавчі зміни, які дають можливість переведення таких масивів у землі лісового фонду з подальшим веденням лісового господарства на цих територіях. Якби не війна, ми б вже мали повну електронну карту українських лісів із постійним оновленням даних. Та навіть автоматично перевіряли законність заготівлі деревини на тій чи іншій ділянці, доєднавши дані досліджень до системи електронного обліку деревини (ЕОД).