Товариство лісівників України

Новина


17
тра

Цифровізація, що в результаті реформування галузі стала базовим елементом діяльності, змінює підхід до ключових процесів

Як цифровізація, що в результаті реформування галузі стала базовим елементом діяльності, змінює підхід до ключових процесів і на чому фокусуються лісові пріоритети.
Ось ключові аспекти цифровізації галузі, які вже ефективно працюють:
Системи відеоспостереження.
Відеоспостереження у лісах використовується перш за все  для моніторингу та запобігання пожежам. Додатково допомагає у боротьбі з незаконними вирубками, браконьєрством та засміченням лісів.
На Волині та Рівненщині загалом є 125 таких систем.
Основні переваги включають:
✅Постійний контроль: камери встановлені в стратегічних точках і з періодичністю, що дозволяє забезпечити цілодобове спостереження та охопити не лише ліси, а й прилеглі території.
✅Камери підключені до центрального пункту моніторингу, що дозволяє відстежувати ситуацію у режимі реального часу.
✅Швидке реагування: відеоспостереження дозволяє оперативно виявляти загоряння та швидко діяти у випадку виявлення проблеми –  також в тому числі завдяки облаштованим цифровим комунікаціям.
 Лісорубні квитки теж стали електронними.
✅Сьогодні процес видачі та обліку лісорубних квитків в електронному вигляді забезпечує швидкий доступ до інформації та знімає ризик будь-яких зловживань.
З початку року філії Рівненщини та Волині отримали 9277 цифрових лісорубних квитків.
✅Платформи для отримання квитків дозволяють подавати заявки та отримувати дозволи онлайн, спрощуючи процес.
✅Цифрові квитки полегшують моніторинг законності рубок та дозволяють проводити регулярні перевірки оперативніше та якісніше.
Також лісівники забезпечені мобільними телефонами зі встановленими спеціальними додатками, які покращують виробничі процеси.
Головний із таких – фотофіксація навантаження деревини із подальшим занесенням у єдину відкриту базу.
✅Таке фотодокументування дає можливість відстежити навантаження та рух деревини до споживача. Це додатковий спосіб контролю перевезення лісопродукції для працівників внутрішньої безпеки ДП «Ліси України» (також створений у результаті реформи дієвий орган контролю), лісової охорони, правоохоронних органів та громадськості.
Загалом система ЕОД впроваджена та успішно працює вже багато років. Але процеси її вдосконалення не припиняються.
✅Нагадуємо: за номерним знаком автомобіля, номером ТТН ліс чи бирки, (а це основний маркер законності перевезення лісоматеріалів в Україні) кожен може перевірити походження деревини та її основні характеристики.
Ці заходи цифровізації – не єдині. Вдосконалення не зупиняється. Доки всі процеси діяльності у лісовій галузі стануть максимально відкритими, прозорими та чітко контрольованими.