12
сер
сер
Чорний піар: у різних телеграм-каналах шириться чергова хвиля замовних публікацій проти керівництва лісової галузі
Для запобігання розповсюдженню і подальших маніпуляцій щодо цієї інформації - публічно спростовуємо її та розставляємо крапки над "і".
По-перше, щодо закордонних поїздок голови Держлісагентства. У 2024 році Віктор Смаль двічі їздив у службові відрядження за кордон для участі у міжнародних конференціях, в тому числі і у донорській, з метою залучення допомоги для галузі від міжнародних партнерів. А не сім разів - як зазначають «розслідувачі». За результатом саме цих останніх поїздок Уряд Данії передає нашим підприємствам сім одиниць лісозаготівельної техніки.
Усі закордонні поїздки керівника галузі за понад два роки повномасштабної війни були у складі офіційних делегацій, жодної приватної поїздки! Завдяки такій комунікації і участі у заходах подібного рівня є можливість заявити на весь світ про завдані лісовій галузі збитки і закликати світову спільноту засудити дії агресора.
На всі ці службові поїздки є відповідні дозволи, а також детальні звіти про їх результати. Жодної гривні з державного бюджету на ці закордонні відрядження не витрачено! Відрядження фінансувалися за рахунок приймаючої сторони або міжнародних організацій.
Окрім того, про заходи міжнародного рівня голова публічно розповідав на своїй сторінці.
☑️По-друге, щодо майна, доходів і витрат голови Держлісагентства та членів його родини. Інформація про це відображається у щорічних деклараціях держслужбовця та підтверджується усіма необхідними документами, власне, як і при вступі на державну службу. Дані, зазначені в деклараціях ретельно аналізуються компетентними органами. Тому, про незаконні доходи і витрати, чи незадеклароване майно - не може йти мови. Це легко перевірити.
А як розпоряджатися власними коштами - особиста справа і право кожної людини.
☑️Про ЕОД. Команда фахівців Держлісагентства доклала максимум зусиль для того, щоб система ЕОД дозволяла підтверджувати легальність походження деревини на всіх її етапах – від заготівлі до реалізації та транспортування.
З метою додаткового контролю та забезпечення прозорості під час заготівлі, реалізації та експорту лісоматеріалів, саме нинішнім керівництвом впроваджено такі важливі цифрові інструменти, як: е-Лісорубний квиток, е-Сертифікат та невідʼємний компонент е-ТТН «Фотофіксація», які унеможливлюють більшість маніпуляцій з лісоматеріалами на всіх етапах від заготівлі до реалізації та експорту і фактично блокують роботу тіньового ринку деревини та її нелегальний експорт.
➡️Щодо твердження, що відсутність сертифіката КСЗІ дозволяє «влазити» в систему ЕОД і вносити зміни будь-кому, зокрема і керівництву Держлісагентства, то це абсолютно не відповідає дійсності.
Органи державної влади, в тому числі і Держлісагентство, так само як і правоохоронні органи мають доступ (Постанова КМУ 1142 від 04.12.2019) до системи ЕОД в режимі перегляду, без права внесення змін, а у керівника Держлісагентства відсутній акаунт у системі ЕОД!
Окрім того, у системі ЕОД є можливість відслідковувати будь-який електронний запис та історію внесених змін з того чи іншого акаунта.
➡️Щодо створення та впровадження комплексної системи захисту інформації, то над цим активно працює команда фахівців Держлісагентства та ЛІАЦ і на сьогодні вже підготовлені технічні вимоги на закупівлю даної послуги, проводиться розробка та підготовка організаційно-розпорядчої та експлуатаційної документації. А також відбувається аналіз та заміна технічних складових компонентів ІТС-ЕОД (апаратне та програмне забезпечення) з метою додержання відповідності вимогам нормативних документів з технічного захисту інформації.
☑️Щодо звʼязків з певними особами та фірмами, то ця інформація нічим не підтверджена, надумана та притягнута «за вуха». Особи, про яких згадується у замовній статті співпрацювали з Держлісагентством та ДП «ЛІАЦ» ще задовго до початку роботи Віктора Смаля у лісовій галузі. Для прикладу, Олексій Теплухін ще з 2013 року був причетний до розробки програмного продукту «Галузева інформаційно-телекомунікаційна система «Електронний облік деревини».
❗️Окремої уваги потребує фейковий електронний лісорубний квиток, датований 23.12.2021 року, на який посилаються «розслідувачі» та який немає жодної юридичної сили. Адже, до 17 листопада 2023 року лісорубні квитки видавалися виключно у паперовій формі, а на рубки головного користування (як у даному випадку) ще й територіальним органом Держлісагентства, а не лісгоспом.
☑️Щодо посилання на Getcontact, як доказ невідомо чого - це повний абсурд. Тут без коментарів.
☑️Стосовно інформації за результатами звітування голови Держлісагентства перед Екокомітетом на початку року, про яку говорять «розслідувачі», то свою позицію ми викладали ось тут ➡️ https://www.facebook.com/share/rmviceE65xw4EDmd/?
☑️Щодо постачання деревини для будівництва фортифікаційних споруд, наші колеги з ДП «Ліси України» вже прокоментували ситуацію ➡️ https://www.facebook.com/share/p/zkFQnbJR9JPFXd8o/?
Вважаємо, що такий чорний PR вже не вперше є реакцією на зміни, які відбуваються у галузі, зокрема, направлені і на пришвидшення євроінтеграційних процесів, а також є результатом вже проробленої роботи із боротьби з тіньовим бізнесом.
Зараз ми усі маємо працювати на посилення сил оборони та економіки. Натомість, дехто викидає шалені гроші на абсурдні, бездоказові опуси проти тих, хто ламає старі схеми та блокує роботу недоброчесних гравців ринку.
В свою чергу, звертаємося до прозорих і відповідальних медіа, не розміщувати замовну брехню на своїх ресурсах. І вдячні тим, хто цього не зробив.
Працюємо далі!
- Детальніше про даний матеріал за наступним посиланням:
- www.facebook.com/forestUKR/posts/pfbid02kEyqBz3EGA2k6o2RDAtJqL4gy4YqiaRTmB5uEBSckYzbk1wGXE1MrzvvHWnKzmEPl