Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


1. Вихованці Софіївського шкільного лісництва демонструють власноруч виготовлені шпаківні

2. На території лісгоспу спеціалісти відділу лісового господарства на чолі з головним лісничим С.Пустовойтом заклали із вічнозелених кущів самшиту символічну посадку у формі тризуба

3. Посадковий матеріал декоративних культур для упорядкування майбутнього меморіалу пам’яті загиблих воїнів-учасників АТО готують майстер лісу Канівського лісництва Анатолій Неділя та помічник лісничого Канівського лісництва Алла Міщенко

08
тра

Чисте довкілля – чиста Україна

Таким девізом керувалися канівські лісівники, беручи активну участь в акціях з нагоди проведення Всеукраїнського Дня довкілля та Всесвітнього Дня Землі.
 За традицією, у третю суботу квітня, починаючи із 1999 року, в Україні відзначається Всеукраїнський День довкілля, що має на меті проведення заходів, спрямованих на поліпшення стану навколишнього середовища. Зокрема, громадські організації, установи, підприємства, об’єднані територіальні громади і просто пересічні громадяни проводять роботи з очищення водних джерел, озеленення територій, збереження заповідних об’єктів, поширення екологічних знань тощо. Це свято можна по праву вважати своєрідним українським стартом перед Всесвітнім Днем Землі, що теж за традицією відзначається 22 квітня. Всесвітній День Землі є святом єднання народів усієї планети у прагненні захистити навколишнє середовище та зберегти ті багатства і ресурси, якими нас наділила і продовжує обдаровувати природа.
   Працівники Державного підприємства «Канівське лісове господарство» цієї весни брали активну участь у справі забезпечення істотного поліпшення стану довкілля, об’єднання зусиль у вирішенні екологічних завдань, зрештою – у справі відродження традицій українського народу щодо шанобливого ставлення до навколишнього природного середовища. Так, аби довкілля та рідні міста і села стали чистішими, лісівники завзято і сумлінно попрацювали, упорядковуючи території лісництв, дитячих майданчиків, а також об’єктів масового перебування і відпочинку населення – так званих рекреаційних пунктів. Їх стараннями було оновлено та прибрано території транспортних зупинок, що знаходяться неподалік від території лісгоспу та лісництв. Із посмішками та чудовим настроєм лісівники висаджували кущі форзиції, спіреї, магнолії та сакури. На території лісгоспу спеціалісти відділу лісового господарства на чолі з головним лісничим Сергієм Пустовойтом заклали із вічнозелених кущів самшиту символічну посадку у формі тризуба.
   Попрацювали працівники лісової охорони і над ліквідацією стихійних сміттєзвалищ у лісосмугах. Із метою збереження природо-заповідних та інших особливо цінних об’єктів канівські лісівники провели упорядкування пам’яток природи та об’єктів, що відносяться до природного заповідного фонду.
   Вихованці Софіївського та Канівського шкільних лісництв, що діють при лісгоспі, також долучилися до проведення Всеукраїнського Дня довкілля та Всесвітнього Дня Землі, провівши акцію «Зустріч птахів», - юні шанувальники природи власноруч виготовили шпаківні та розвісили їх у лісових масивах.
   За словами директора ДП «Канівське лісове господарство» Едуарда Симоненка, на підприємстві завжди активно долучаються до акцій, що спрямовані на захист і збереження чистоти довкілля. А ще – завжди відгукуються і йдуть назустріч тим громадським організація чи установам, які дбають про довколишнє середовище з тим, аби прикрасити світ, і з виховною для підростаючого покоління метою. Так, приміром, наприкінці квітня до Канівського лісгоспу звернулися члени Канівської спілки воїнів АТО «Нескорені» з проханням поділитися посадковим матеріалом декоративних культур для упорядкування майбутнього меморіалу пам’яті загиблих воїнів-учасників АТО. В пам’ять про подвиг героїв АТО спілчани «Нескорених» разом із учнями Канівської школи №1 та учасниками команди «Джура» посадили вісім туй – рівно стільки, скільки найкращих синів втратив Канівський край у вогні АТО.Через рік-два ці вічнозелені деревця піднімуться і стануть своєрідним символом незламності духу та стійкості в боротьбі за рідну Батьківщину наших земляків, які вже ніколи не повернуться до рідних домівок. За твердим переконанням Е.Симоненка, чисте довкілля – це, в першу чергу, чисті й охайні наші села і міста, рідна Україна, вся Земля.