Товариство лісівників України

Новина


19
тра

Чи знаєте ви, де на Житомирщині можна побачити 86-річного ворона?

Виявляється, опудало птаха такого солідного віку зберігається в музеї флори і фауни Радомишльського лісомисливського господарства.
Не менш вражаючим серед експонатів є і опудало беркута:  розмах його крил сягає 2 метрів. Окрім цього, в музеї зберігаються опудала великих травоїдних  тварин: благородного оленя, лося, лісових косуль, диких кабанів. Тут представлені і хижаки: вовк та єнотовидний собака.
Музей флори і фауни було збудовано у 1968 році на околиці Радомишля – Рудні,  біля  адміністративної будівлі державного лісомисливського господарства у мальовничому дендропарку. Ініціатором створення музею виступив тодішній директор Радомишльського лісового господарства Андрій Філіпович, який, до слова, після понад 40 років трудового стажу на посаді керівника підприємства, два роки працював директором музею.
Оформляли музей місцеві майстри, працівники держлісгоспу. Різьблення по дереву, оформленням арок між залами виконав Віктор Герасимов, панорамні фонові картини  -  художник Анатолій Степаненко. Фотомайстер Олександр Сахневич у своїх роботах відобразив час та людей. Основні експонати – опудала тварин та птахів створив таксодерміст Сергій Марчук.
Експозиція музею містить  такі тематичні розділи.
• Історія лісництв Радомишльського району.
• Працівники, ветерани Радомишльського  лісгоспу, шкільне лісництво. 
• Флора та фауна регіону.
Також в музеї представлено колекції гірських порід і мінералів, колекції ґрунтів і грибів.
В залах розміщено панорами лісового життя та фото  природи. Тут відвідувачі мають можливість побачити зблизька різних представників фауни нашого краю. Серед птахів є навіть окільцьований 86-річний ворон.
В музеї також зберігається колекція метеликів, яких тут близько 280-ти. 
Загалом в музеї є на що подивитись. Заклад є відомим в Україні і за її межами, про що свідчить книга відгуків, котра ведеться з 1973 року і має два томи. Записи в ній зроблено багатьма мовами.
18 травня у світі відзначають Міжнародний день музеїв. Аби зберегти цінні історичні відомості про розвиток лісівництва,  про працівників галузі, а також про різноманіття рослинного і тваринного світу краю, музеї створюють і лісівники. Серед музеїв Житомирщини по-своєму унікальним є музей флори і фауни в Радомишлі.