Товариство лісівників України

Новина


18
жов

Більше 40 учнівських лісництв працює у Подільському лісовому офісі ДП "Ліси України"

Переважна частина на Хмельниччині - 32, на Буковині - 8. Ще одне шкільне лісництво є на Тернопільщині, у Чортківській філії. Навчаються лісівничій справі орієнтовно 1300 дітей.
Учнівські лісництва – це традиційна та дієва форма залучення молоді до охорони природи. Таким чином лісівники навчають дітей любити та поважати ліс, знати його особливості та вміти за ним доглядати. 
Для дітей лісівники облаштовують класи, де проводять лекції та досліди. Відкривають музеї, екологічні стежки. Адже навчання має бути цікавим і різноматіним. 
Чим займаються учні?
- Практична частина: діти під керівництвом лісничих та керівників заготовляють лісове насіння, вирощують сіянці, висаджують майбутні дерева, створюють власні парки та сквери, піклуються про птахів, звірів і мурах.
- Теорія: юні лісоводи займаються науково-дослідницькою роботою з вивчення біологічних особливостей лісових дерев і чагарників, трав’янистих рослин, представників тваринного світу, рідкісних та зникаючих видів занесених до Червоної книги України, проводять моніторинг стану лісових насаджень та різні експерименти.
- А ще наші вихованці волонтерять. Наприклад, учні Самчиківського учнівського лісництва Старокостянтинівської філії на заняттях та під час перерв між уроками плетуть маскувальні сітки, роблять окопні свічки і передають українським військовим.
Є у нас і зразкове учнівське лісництво - Пліщинське, що у Шепетівській філії. Його вихованці уже втричі перемагали на «Всеукраїнському зльоті шкільних лісництв».
Робота в учнівському лісництві мотивує дітей до вибору майбутньої професії. Багато наших випускників сьогодні працюють у лісовій сфері.  А нашій галузі необияк потрібні професіонали!
Запрошуємо долучатися до учнівських лісництв усіх бажаючих