Товариство лісівників України

Новина


21
вер

7,5 га держлісфонду розмінували цього місяця на півночі України

Північні Сумська та Чернігівська області потрапили під військову окупацію в перші ж дні повномасштабного вторгнення. На Сумщині було загарбано Шосткинський, Конотопський, частково Охтирський, Роменський та Сумський райони; на Чернігівщині – Новгород-Сіверський, Корюківський, Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький райони.
У результаті окупації деякі лісові господарства зазнали пошкоджень і руйнувань, а значна територія державного лісового фонду була замінована. Загальна площа земель, де перебували війська рф і яка тепер вважається можливо замінованою, становить майже 40 тис. га. 
Цього місяця розмінування провели у філіях «Ніжинське лісове господарство», «Конотопське лісове господарство», «Тростянецьке лісове господарство» і «Чернігівське лісове господарство». В результаті 7,5 га були очищені й тепер там можна проводити лісогосподарську діяльність без ризику для життя. Найбільшу площу території було перевірено у філії «Тростянецьке лісове господарство» – 3,5 га. 
Загалом розмінованими вважаються 16,6 тис. га.  
Ще приблизно 20 тис. га «чекають» на здійснення відповідних заходів, але провести їх зараз неможливо. На те, щоб обстежити усі ділянки, необхідно витратити велику кількість часу та ресурсів, а наразі першочерговим завданням є розмінування населених пунктів, доріг державного значення, доріг між населеним пунктами та узбіч. Для того, щоб територія державного лісового фонду була повністю розмінована, необхідно чекати десятки років.  
Пам’ятайте!
Заборона відвідувати ліс у цей період діє для того, щоб захистити людей від можливих негативних наслідків.
Передбачити, де саме причаївся вибухонебезпечний предмет, неможливо. Не нехтуйте власною небезпекою