Товариство лісівників України
Ш. Руставелі, 9-А, 54
місто Київ, Україна , 01601
+38 (044) 235-23-48

Новина


04
жов

Члени Громадської ради при Держлісагентстві підтримали рішення IV з’їзду лісівників України

3 – го жовтня відбулося чергове засідання Громадської ради при Державному Агентстві лісових ресурсів України
   Останнім часом у суспільстві склалася думка про те, що лісники все рубають і ліси не відновлюють, тому  виступ начальника Управління лісового господарства та відтворення лісів Держлісагентства Володимира  Романовського на засіданні Громадської ради,  який доповідав про стан відновлення лісів,  викликав інтерес в аудиторії. Так, за словами доповідача, лісів в Україні  створюється більше, аніж вирубується. За останні роки коефіцієнт перевищення обсягів відтворення  становить 1,03-1,05, а нових лісів у цьому році станом на 1жовтня  2019створено 1,6 тис. га.
  Однією з проблем, що ніяк не може вирішитися законодавчо  – це переведення ділянок, які мають власників у лісові землі, тобто розпайовані свого часу землі колгоспів, котрі є нерентабельними для ведення сільського господарства і заліснюються природнім шляхом  і там вже росте повноцінний ліс. Зараз відсутній  повноцінний механізм  переведення таких земель  у лісові. Це питання потребує додаткового законодавчого вирішення. 
  Наболіле питання – фінансування лісової галузі,  адже навіть на роботи по лісовідновленню,  захисту і охороні лісів потрібно мінімум 800 млн. грн. на наступний 2019 рік, а сьогодні передбачено у проекті Закону « Бюджет – 2019» лише 174 млн. грн. і  то не на ведення лісового господарства а лише на підтримку бюджетних установ і організацій.
   Представник Буковинського товариства природодослідників канд. біол. наук  Микола Величко говорив про необхідність створення на базі Держлісагентства наукової платформи, системи мотивації,  яка  б забезпечувала розвиток лісової та деревообробної галузей, як складову розвитку економіки країни.
   Віктор Маурер, завідувач кафедри відтворення лісів та лісових меліорацій  Навчально-наукового інституту лісового і садово-паркового господарства, канд. с.-г. наук, професор: «Фах лісівника починається з відтворення лісів, а  відтворення лісів – це той факт, від якого залежить майбутнє нашої країни, розширене відтворення лісів має стати національним питанням. Чому масово всихають соснові ліси? Причина - не короїд. Короїд з‘являється там, де ослаблені насадження.  Це помилки лісівників, які 60-70 років тому їх посадили не там, де вони мають рости  і не ті породи. Наслідки ми маємо зараз. Лісівник не має права на помилку. Тут доречно згадати цитату  «Якщо помилки в інших галузях можна відносно швидко виправити, то для виправлення помилок, допущених при відтворенні лісів, потрібні віки…» (Цитата із доповідної записки директора лісового департамента Міністерства державного майна, генерал-ад‘ютанта, барона Діллінгсгаузена міністру Киселеву у 1838 р.).  У післявоєнні роки, коли в країні була розруха, по 100-120 тисяч гектарів лісів садили. Думали про майбутнє. А що зараз...?»
   Одним із питань, яке розглядалося, були документи, прийняті під час IV з’їзду лісівників України.
Голова Товариства лісівників України Юрій Марчук розповів про рішення, які були ухвалені на  IV з’їзді лісівників. Це -  Звернення до Президента, Верховної Ради, Кабінету Міністрів щодо необхідності нагального вирішення проблем лісової галузі України, Резолюція щодо критичного стану українських лісів та Заява стосовно податку на лісові землі.
Члени Громадської ради при Держлісагентстві одноголосно проголосували за підтримку прийнятих рішень та документів IV з’їзду лісівників України.
Голова Громадської ради при Державному агентстві лісових ресурсів України Анатолій Карпук запропонував створити ініціативну робочу групу з підготовки установчих зборів для формування нового складу Громадської ради.