Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу

                      8.jpg

21-22 березня 2016 року відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відтворимо ліси разом» присвячена Міжнародному дню Лісу.

Міністерство освіти і науки України, Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді за підтримки Державного агентства лісових ресурсів України та Товариства лісівників України провели захід  з метою привернення уваги державних та громадських організацій до проблем збереження біологічного різноманіття лісових екосистем, відтворення та розширення площі високопродуктивних стійких насаджень; підвищення фахового рівня керівників учнівських лісництв, а також сприяння співпраці навчальних закладів, органів державної влади, громадських організацій в  поліпшенні ефективності роботи учнівських лісництв. Учасниками стали працівники установ лісового господарства, наукові та науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів, профільних науково-дослідних установ, методисти та керівники учнівських лісництв позашкільних і загальноосвітніх навчальних закладів, громадськість з 22 областей України.      

Учасників та гостей конференції привітали: Вербицький В.В., директор НЕНЦ МОН України, Яресько О.П., голова Товариства лісівників України, Топчій В.М., директор департаменту землеробства та технічної політики в АПК Міністерства аграрної політики та продовольства України

Конференція працювала у форматі пленарного засідання та дискусійних майданчиків.

У рамках пленарного засідання працювала виставка «Лісовідтворення. Пошуки молоді». Вдало висвітлено роботу щодо лісовідтворення та досягнення учнівських лісництв України  в альбомах, буклетах, банерах, навчальних програмах, методичній, навчальній, науковій та агітаційній літературі.

22 березня за участі науковців та керівників учнівських лісництв працювали дискусійні майданчики “Пріоритети лісівничої освіти в контексті збалансованого розвитку та проблеми матеріально-технічного забезпечення в учнівських лісництвах”  і “Допрофільна підготовка та профільне навчання учнів з лісівництва”.

Свідченням актуальності та вагомості заходу стали змістовні дискусії та, як результат,  вироблення  проекту резолюції  Всеукраїнської конференції «Відтворимо ліси разом».

             До Резолюції Всеукраїнської науково-практичної конференції   «Відтворимо ліси разом»

·         підготувати і видати до нового навчального року«Тематику і методику науково-дослідницьких робіт з лісознавства і лісівництва для вихованців учнівських лісництв «Юні лісівники», секції «Лісознавство» аграрного відділення Природничої школи учнівської молоді»;

·         розробити на засадах компетентнісного підходу навчальні програми з лісознавства і лісівництва для позашкільних навчальних закладів;

·         відповідно до оновлених навчальних програм підготувати до видання навчальні посібники з лісознавства і лісівництва та інші рекомендації.