Шостий обласний зліт шкільних лісництв

IMG 6308

   На Кіровоградщині, у новоархангельскому дитячо-оздоровчому закладі «Бригантина», відбувся шостий обласний зліт шкільних лісництв загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Учасниками заходу стали 16 команд – представників кращих шкільних лісництв області. Організаторами зльоту спільно з обласним управлінням лісового та мисливського господарства виступили обласне Товариство лісівників, Комунальний заклад «Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» та обласна Асоціація керівників учнівських лісництв.

IMG 6349

             Урочисту церемонію відкриття зльоту перерізанням символічної стрічки відкрили Голова Держлісагентства України Валерій Черняков та начальник обласного управління На Кіровоградщині, у новоархангельскому дитячо-оздоровчому закладі лісового та мисливського господарства Наталія Ревенко. Участь у заході також взяли голова Товариства лісівників України Олександр Яресько, керівники Новоархангельської районної державної адміністрації Дмитро Зубов і районної ради Олег Сова та директори лісогосподарських підприємств.
             У своєму зверненні до молоді Валерій Черняков зазначив, що діяльність шкільних лісництв є важливим елементом виховної роботи з дітьми, а праця юних лісівників необхідна суспільству. Він висловив сподівання, що вихованці шкільних лісництв залишатимуться добрими помічниками працівників лісової галузі й власним прикладом пропагуватимуть шанобливе ставлення до лісу.
            Начальник управління Наталія Ревенко, вітаючи учасників зльоту, подякувала дітям за патріотичні почуття до лісів області та прагнення зберігати й примножувати лісові насадження. Продовжуючи благородну справу багатьох поколінь лісівників, діти допомагають лісовій охороні закладати підвалини майбутнього кіровоградських лісів і дбають про екологічну безпеку на землі.
             На знак миру і взаєморозуміння школярі утворили символічне зображення України, котру вони хочуть бачити зеленою та єдиною, й випустили в повітря голубів. За доброю традицією на честь проведення зльоту юне й старше покоління лісівників заклали на території табору алею Дружби.
            Голова Держлісагенства оглянув виставку-презентацію досягнень учнівських лісництв.
   По завершенні змагань відбулось урочисте закриття обласного зльоту шкільних лісництв. Учасникам і переможцям зльоту вручили відзнаки й нагороди Віктор Черняков, Наталія Ревенко й Олександр Яресько.
   За активну участь усі учасники були нагороджені дипломами Кіровоградського ОУЛМГ і Комунального закладу «Обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді». Кожна команда отримала від оргкомітету пам’ятні книги на природничу тематику, фотоальбоми та солодкі подарунки. Переможцям зльоту дістався головний приз - путівка на всеукраїнський зліт шкільних лісництв.
             Тож за підсумками конкурсної програми перше місце і звання кращого на Кіровоградщині здобуло Червоно-Нерубаївське учнівське лісництво Підлісненського навчально-виховного комплексу Олександрівського району. Слідом за ними нагороди отримало шкільне лісництво «Зелена планета» Компаніївської ЗОШ і Веселобоковеньківське учнівське лісництво Іванівської ЗОШ Долинського району. На третьому місці - вихованці учнівського лісництва «Флора» (м. Кіровоград), Богданівського учнівського лісництва Богданівської ЗОШ №1 імені. І.Г.Ткаченка Знам’янського району та Гурівського учнівського лісництва Долинського району.
          Після напруженого дня змагань на дітей та їх наставників чекав приємний відпочинок на лоні природи. «У колі друзів» - таку назву мала розважальна програма біля святкового вогнища, участь у якій взяли всі учасники зльоту. Діти продемонстрували свої вміння читати вірші, виконувати пісенні й танцювальні номери, грати на музичних інструментах. Їхні виступи були проникнуті ідеями збереження та примноження довкілля, прагненням любити ліс. Допомагали юним шанувальникам лісу підтримувати творчу атмосферу на святі дитячих талантів вихованці зразкового колективу «Еврика» (м. Кіровоград). Дорослі лісівники вітали виступи школярів гучними оплесками.
           Лісівники Кіровоградщини бажають учням Червоно-Нерубаївського шкільного лісництва успіху на всеукраїнському зібранні. А всім вихованцям шкільних лісництв – залишатися такими ж вірними друзями лісу та надійними помічниками працівників лісового господарства.